ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС

740.00 ден

Опис

30 капсули

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС

Додаток на исхраната

Збогатена формула плус Зеаксантин
1 капсула дневно за добар вид
30 капсули по 510 мг

Течна формула за брзо и целосно искористување
Произведено во Франција

Состав на една капсула/препорачана дневна доза:

Витамин Ц  66,0 мг
Лутеин 33,0 мг
Екстракт од црна боровинка 30,0 мг
Витамин Е  16,5 мг
Цинк 15,0 мг
Зеаксантин  8,25 мг

Помошни материи: соја лецитин, триглицерол, полиглицеролови естри на масни
киселини.

Намена:
Лутеин комплекс плус е комбинација од високоефикасни антиоксиданси.
Пријатно делува на функциите на очите при дејството на околната средина УВ зрачење од сонцето, вештачка светлина и др.

  • Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес;
  • Витамин Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес;
  • Цинкот придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Цинкот придонесува за одржување на нормален вид.

Производот не се користи како замена за разновидна исхрана.
Да не се зголемува препорачаната дневна доза.

Несакани ефекти: не се познати

Начина на употреба: 1 капсула дневно после јадење, во период од 3 месеца.
Чување: На собна температура (15-25 С), на суво и темно место. Да се чува на
место недостапно за деца.

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС е произведен
од капсугел Франција за Вита Херб
Увозник Киберг ДООЕЛ
тел 043-223-520

Формула број 1 за здрави очи ! – според информации на мегународната компанија IMS. Бидејки на очите им е потребна најдобрата грижа.

Состав на 1 капсула/препорачанa дневна доза

Лутеин (Lutein)-33mg; Екстракт от црна боровинка (Extr. Vaccinium myrtillus, 25% anthocianidines)-30.0 mg; Витамин С (Ascorbic acid)-66.0 mg; Витамин Е ( D – Alpha tocopherol natural)-16.5 mg α-TE; Цинк (Zinc Sulfate)-15.0 mg;Зеаксантин (Zeaxanthin) 8.25 mg

Информации за Лутеин Комплекс Плус

УПОТРЕБА :

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС се употребува по 1 капсула дневно после јадење, но најмалку 3 месеци.

НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ:

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС е додаток во исхраната и не предизвикува дразнење и пречувствителност и може да се користи подолго време.

ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС може да се користи сам или во комбинација со лекови препишани од лекар.

Зошто Lutein Complex plus? Што го прави Lutein Complex plus така ефикасен? Зошто да изберам Lutein Complex plus ?

– Затоа што ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС е број 1 производ на бугарскиот пазар и е најбараниот и најомилениот додаток во исхрана за очи;

– Затоа што ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС ги содржи во оптимални дози најважните антиоксиданти за здравјето на очите;

– Затоа што ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС е со докажана ефикасност и безкомпромисен квалитет;

– Затоа што ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС содржи течна формула, која гарантира целосно и брзо искористување од страна на организмот;

. . . И секако не на последно место е ЦЕНАТА

– Затоа што ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС е со достапна цена за месечна опаковка од 30 капсули.

После спроведеното испитување забележано е дека стравот од слепило е на трето место после стравот од рак и срцеви заболување. Понекогаш наизглед мали симптоми можат да доведат до болест и компликации, кои тешко се лекуваат, а во дел од случаите, за жал, доведуваат до губење на видот.Сериозни очни болести се случуваат без никакви симптоми и се откриваат случајно. Најраспространетите се катаракта, возрасна- макулна дегенерација и глауком .

КАТАРАКТАТА или т.н.. перде е патолошка состојба во која настапува заматување на леќата, како резултат на што се нарушува видот. Во почетокот се јавуваат проблеми при читање и возење, а со текот на времето се отежнува и препознавање на лица и предмети. Обично се однесува на гледање на далеку и често пациентите имаат зголемена чувствителност на силната светлина.

МАКУЛНАТА дегенерација претставува патолошка состојба која вклучува во себе разни болести на очите и кое најчесто се манифестира со повреда во централниот вид (видот, благодарение на што ги гледаме предметите се наоѓаат пред нас), а периферниот вид останува непроменет. Како резултат на тоа се отежнува читањето, јасно фокусирање на предмети, препознавање на лица. Постепено се појавува замаглување на видот, што силно го отежнува секојдневниот живот на човекот и влијае на квалитетот на живот.

ГЛАУКОМ претставува група заболувања, кај кои се забележува оштетување на видниот нерв, како резултат на што некои од нервните клетки умираат, што доведува до губење на делови од видното поле до целосно губење на видот. Во поголемиот дел од случаите глауком се поврзува со зголемен очен притисок. Во светски рамки, глауком е втората причина за слепило. Кај луѓето на возраст над 80 години речиси секој десети страда од неа.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ЛУТЕИН КОМПЛЕКС ПЛУС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.