Курарти Комплекс – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Курарти Комплекс

1,530.00 ден

Опис

КУРАРТИ КОМПЛЕКС

Прашок, 280 g со вкус на лимон

Додаток во исхрана

Куркумин за вашите зглобови.

Еквивалент на 60.000 mg од Curcuma longa

Ензиматичен хидролизиран колаген

 

Здрави зглобови и убава кожа

 

Содржи Витамин Ц, кој помага во нормалното формирање на колаген, за нормална функција на рскавицата, коските и кожата.

 

Корисност за мускулите и коските 

Содржи протеин кој помага во одржувањето на мускулната маса и нормални коски.

 

КУРАРТИ Комплекс

  • Хидролизиран колаген е составен од колаген биоактивни пептиди добиени со ензимска хидролиза
  • Хондроитин и глукозамин се природни компоненти на рскавицата и тие делуваат синергистично
  • Curarti комплекс од куркумасо сите карактеристики на куркума и комплекс со бетациклодекстрине за подобра растворливост и апсорпција.
  • Хијалуронска киселина (како натриумова сол да биде растворлива) е една од компонентите на рскавицата.
  • Магнезиум и Витамин Ц- минерал и витамин за нашето тело

 

ИНДИКАЦИИ

Curarti® Complex е индициран за интензивен третман за здрави зглобови.  Се препорачува за помош кај:

 

 Луѓе со болки во зглобовите,

 Луѓе кои се опоравуваат од повреди на зглобовите/мускулите/коските.

 Луѓе кои се опоравуваат од операција или на рехабилитација.

 Луѓе кои се занимаваат со интензивни спортски активности.

 Луѓе кои страдаат од мускулни грчеви .

 Лица над 50 години.

 

Состојки

Ензимски хидролизиран колаген, глукозамин сулфат 2KCl (ракови), хондроитин сулфат, магнезиум карбонат, ацидуланс (лимонска киселина), малтодекстрин, арома на лимон, витамин Ц (натриум Л-аскорбат), комплексен куркумин (бета-циклодекстрин и екстракт од долг корен од куркума), стандардизиран во куркумин*), хијалуронска киселина (како натриумова сол), средство против стврднување (силициум диоксид) и засладувач (сукралоза).

 

ДНЕВНА ДОЗА: КОЛИЧИНА (14 g – една мерица):

Ензимски хидролизиран колаген 10гр

Глукозамин сулфат 2KCl (ракови) 1,5гр

хондроитин сулфат 0,8 g

Магнезиум 187 mg (50% NRV)

Витамин Ц 40 mg (50% NRV)

Комплексиран  куркумин (содржина на куркумин)* 39mg (7,4 mg)

Хијалуронска киселина 10 мг

 

Како да се користи

Земете 14 g  дневно растворени во чаша вода или овошен сок, се препорачува прво да се стави  производот, а потоа да се додаде течноста, по можност не ладна и да се промешува. Групи на население изложени на ризик: консултирајте се со вашиот лекар .

Не треба да го консумираат бремени жени или доилки, деца или адолесценти.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од дофат на помали деца.

Да се чува на ладно и суво место.

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Курарти Комплекс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.