Дневен крем за белење Melabel Whitening со заштитен фактор 50+ – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Дневен крем за белење Melabel Whitening со заштитен фактор 50+

1,430.00 ден

Опис

50 мл

За хиперпигментирана кожа со флеки од секаков вид: пеги, старечки дамки, лузни од акни, после бременост и изгореници од сонце.

Дневен крем дизајниран да ги осветли темните дамки на кожата како што се: пеги, изгореници од сонце, старечки дамки, дамки после бременост, акни и хормонска терапија.

Обезбедува UVA / UVB заштита со широк спектар со заштитен фактор 50+, што ја штити кожата од предвремено стареење и повторна пигментација. Содржи фитинска киселина, која ја стимулира синтезата на колаген и го изедначува тонот на кожата. Се апсорбира брзо и лесно, без да остава мрсeн филм. Идеална основа за секојдневна шминка.

Погоден за:

  • секој тип на кожа кој страда од хиперпигментација
  • Белење на  пеги, старечки дамки, дамки од акни, пигментирани лузни, дамки за бременост, акни и хормонска терапија, дамки од сонце.

Дејство:

  • Нежен ефект на избелување
  • Го измазнува и го подобрува целокупниот тон на кожата
  • Многу висока UVA / UVB заштита од сонце (SPF 50+)
  • Заштитува од повторна пигментација и фото-стареење
  • Совршена основа за шминка
  • Брзо ја апсорбира и хидрира кожата
  • Го поддржува дејството на производите за интензивна белење на нега од серијата Melabel Whitening(ноќен крем, тоник и троен крем за белење)

Начин на употреба

Нанесете наутро на чиста кожа по целото лице, избегнувајќи го пределот околу очите. Ако останете на отворено долго време, повторете ја апликацијата на секои 2-3 часа.

За оптимални резултати, комбинирајте со ноќна крема за белење Melabel.

 

Важно:

Не користете креми што содржат деривати на Ретин А и витамин А додека користите производи за избелување.

Ако вашата кожа е почувствителна, може да почувствувате мало трнење и / или чувство на печење кое поминува брзо.

Состав:

aqua, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ethylhexyl salicylate, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg-30 lanolin, peg-75 lanolin, butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl alcohol, glyceryl stearate, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, peg-20 methyl glucose sesquistearate, glycerin, butyrospermum parkii (shea) butter, methyl glucose sesquistearate, dimethicone, phytic acid, titanium dioxide, zinc oxide, parfum, tocopheryl acetate, xanthan gum, bht

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Дневен крем за белење Melabel Whitening со заштитен фактор 50+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.