АФРОН Б – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

АФРОН Б

610.00 ден

Опис

 

ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ

ЗА ЕМОЦИОНАЛЕН БАЛАНС

ПРИ СТРЕС, ЗАМОР, НАПРЕГАЊЕ

 

30 таблети

Додаток во исхрана

 

ОБЛАСТИ НА ПРИМЕНА НА АФРОН Б

1,Ниацин, Витамин Б6 и Б12 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.

2, Ниацин, Пантотенска киселина, витамин Б6 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

3, Ниацин, витамин Б6 и Б12 и фолна киселина придонесуваат за нормалната психолошка функција.

Дозирање и начин на употреба

Афрон Б треба да се зема еднаш дневно – наутро или навечер, после јадење.

Внесувањето може да трае од 3 до 6 месеци и по едномесечна пауза може да се продолжи.

 

Афрон Б е наменет за возрасни. Не влијае на способноста за работа со машини и возење.

Афрон Б може да се користи и за деца на возраст од 12-16 години, по проценка на докторот.

 

 

 

СОСТАВ:

Секоја таблета содржи аffron-стандардизиран екстракт од шафран, Витамини Б3, Б5, Б6 и Б12, фолна киселина. Помошни материи: исполнувач-дикалциум фосфат; емулгатори-кроскармелоза натриум, хидроксипропил целулоза, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, антилсепувачки агенси- силициумов диоксид.

Состав во 1 таблета количина %ПДД
Affron (екстракт од шафран)       30 mg   –
Витамин Б3 (Никјотинамид)         8 mg 50%
Витамин Б5 (Пантотенска киселина)         6 mg 100%
Витамин Б6 (Пиридоксин хидрохлорид)     2,8 mg 200%
Витамин Б12 (Цианокобаламин)        3 mg 120 %
Фолна киселина    200 mg 100%

 

ДОЗИРАЊЕ:

По 1 таблета дневно, после јадење со мала количина на вода.

Да се чува на ладно место, недостапно за деца.

Пакување со 30 таблети

Нето тежина : 5,4 g

ПРЕДУПРЕДУВАЊА:

Да не се користи при чувствителност кон некоја од состојките на производот.

ПРОИЗВЕДУВАЧ:

COVEX S.A

C/Acero 25, Colmenar Viejo, 28770 Madrid, Шпанија

Увозник и дистрибутер: КИБЕРГ ДООЕЛ, ул Лазо Осмаков бр 9, Велес

043-223-520, kiberg@kiberg.mk

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “АФРОН Б”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.