АФРОН Б – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

АФРОН Б

525.00 ден

Опис

 

ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ

ЗА ЕМОЦИОНАЛЕН БАЛАНС

ПРИ СТРЕС, ЗАМОР, НАПРЕГАЊЕ

 

30 таблети

Додаток во исхрана

 

ОБЛАСТИ НА ПРИМЕНА НА АФРОН Б

Пациенти со секојдневен стрес, лошо расположение, недостаток на мотивација.

Како монотерапија кај пациенти со благa почетнa депресивнa состојба кои не можат, одбиваат или прекинуваат земање антидепресиви.

Како адјуванс кај пациенти кои не се придржуваат кон препишаната антидепресивна терапија од различни причини.

Кај пациенти кои се плашат или веќе го искусиле несаканиот ефект на SSRI за сузбивање на

сексуалната функција.

Кај пациенти со депресија под праг.StD

Дозирање и начин на употреба

Афрон Б треба да се зема еднаш дневно – наутро или навечер, после јадење.

Внесувањето може да трае од 3 до 6 месеци и по едномесечна пауза може да се продолжи.

 

Афрон Б е наменет за возрасни. Не влијае на способноста за работа со машини и возење.

Афрон Б може да се користи и за деца на возраст од 12-16 години, по проценка на докторот.

Студијата покажа дека употребата на Афрон® за 8 недели кај адолесцентите (12-16 години) го подобрува симптоми на анксиозност и депресија.

 

 

 

СОСТАВ:

Секоја таблета содржи аffron-стандардизиран екстракт од шафран, Витамини Б3, Б5, Б6 и Б12, фолна киселина. Помошни материи: исполнувач-дикалциум фосфат; емулгатори-кроскармелоза натриум, хидроксипропил целулоза, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, антилсепувачки агенси- силициумов диоксид.

Состав во 1 таблета количина %ПДД
Affron (екстракт од шафран)       30 mg   –
Витамин Б3 (Никјотинамид)         8 mg 50%
Витамин Б5 (Пантотенска киселина)         6 mg 100%
Витамин Б6 (Пиридоксин хидрохлорид)     2,8 mg 200%
Витамин Б12 (Цианокобаламин)        3 mg 120 %
Фолна киселина    200 mg 100%

 

ДОЗИРАЊЕ:

По 1 таблета дневно, после јадење со мала количина на вода.

Да се чува на ладно место, недостапно за деца.

Пакување со 30 таблети

Нето тежина : 5,4 g

ПРЕДУПРЕДУВАЊА:

Да не се користи при чувствителност кон некоја од состојките на производот.

ПРОИЗВЕДУВАЧ:

COVEX S.A

C/Acero 25, Colmenar Viejo, 28770 Madrid, Шпанија

Увозник и дистрибутер: КИБЕРГ ДООЕЛ, ул Лазо Осмаков бр 9, Велес

043-223-520, kiberg@kiberg.mk

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “АФРОН Б”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.