Imunisimo Сируп – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Imunisimo Сируп

715.00 ден

Опис

ИМУНИСИМО /IMUNISIMO  сируп со бозел и витамин Ц

Додаток во исхрана сируп со пријатен овошен вкус

  • За детски имун систем
  • За деца од 1 година
  • Без аспартам, бои и глутен

120 мл

 

 

 

СОСТАВ: шекер, воден екстракт од плод од бозел, регулатор на киселост-лимонска киселина, антиоксидант- Витамин Ц (Л-акорбинска киселина), воден екстракт од цвет од бозел, конзерванс-натриум бензоат , арома на малина.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ ВО 5 мл од сирупот:

-Воден екстракт од плод од бозел-952 мг

-Витамин Ц (Л-акорбинска киселина) -40 мг

-Воден екстракт од цвет од бозел -25 мг

 

НАМЕНА:

  • При потреба од подпомагање на имуната заштита
  • За време и после употреба на антибиотици
  • За интензивна употреба во есено-зимниот период.

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА: Земете по 1 лажичка (5 мл) дневно.Се препорачува употреба помегу 7 и 10 дена, најдобро наутро или навечер пред легнување. По желба може да се зима со млеко, сок и др напитки.

 

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:   Пред употреба добро протресете го шишето! Не е погоден за дијабетичари. Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да не се пречекорува препорачаната доза!

 

ЧУВАЊЕ: на собна температура, на суво и заштитено од светлина место, недостапно за деца.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Imunisimo Сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.