Рефригеранс Канабис – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок
Купи!

Рефригеранс Канабис

Original price was: 450.00 ден.Current price is: 225.00 ден.

Опис

Рефригеранс  Канабис, крем 75 мл

 

НАМЕНА:

Ревитализирачки крем со смирувачки и хранлив ефект. Ја зајакнува и тонизира кожата. Погоден е за нанесување на сите делови од телото, исклучително погоден за спортисти. Гелот продира длабоко во кожата без да остави траги на неа. Се користи за забрзување на процесот на опоравување во случаи на замор и повреди. Олеснува ублажување на болката на меките ткива, прстите и ‘рбетот. Производот продира длабоко во кожата и ја ублажува болката долг период од 12 часа. Има антиинфламаторно и антибактериско дејство, што помага во намалување на болката и отокот, како и го забрзува зараснувањето на раните. Ревитализирачки крем со смирувачки и хранлив ефект. Конопот е познат по своите корисни својства и бројни употреби со милениуми. Билката е придружник на човекот во процесот на човековата цивилизација. Урамнотежениот сооднос на есенцијалните масни киселини Омега-3 и Омега-6 во маслото од коноп ја обновува исцрпената кожа, заштитува од дехидрација и ефикасно ја поддржува регенерацијата на кожата. Маслото од црн пипер одамна е познато и по своите благотворни ефекти – делува освежувачки и стимулирачки, го подобрува тонусот, има антиоксидативно дејство, помага за затегнување, подмладување и измазнување на кожата.Природните производи обезбедуваат безопасна алтернатива за одржување на здравјето. Тие се бесценет подарок од природата.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Масло од конопено семе (Cannabis sativa seed oil)
  • Екстракт од конопено семе (Cannabis sativa seed extract)
  • Етерично масло од црн пипер (Piper nigrum seed oil)
  • Витамин Е (Tocopherol)
  • Етерично масло од дива мента (Mentha arvensis Leaf Oil)

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Нанесете ја кремата со масажни движења на кожата, два или три пати на ден. Брзо се апсорбира без да остави траги.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА:

Само за надворешна употреба! Не нанесувајте на оштетена кожа! Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Во случај на случаен контакт со очите, исплакнете темелно со вода. Се чува вон дофат на деца.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Рефригеранс Канабис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.