ВИТАЛИТИ Комплекс Капсули – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

ВИТАЛИТИ Комплекс Капсули

550.00 ден

Опис

.

ВИТАЛИТИ КОМПЛЕКС КАПС /VITALITY COMPLEX CAPS

13 Витамини &8 Минерали плус екстракт од Жен Шен

60 капсули = 60 дена употреба

60 капсули, 600 мг

 

 

МАКСИМАЛНИ ПЕРФОРМАНСИ

13 витамини

Хелати

8 минерали

+ Жен Шен

 

Додаток во исхрана

 

Виталити комплекс капсули  е специјална формула на витамински и минерален комплекс кој се препорачува за луге кои се физички активни или со витамински и минерален дефицит.

 

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА :

1 капсула дневно. Да не се пречекорува дневната доза.  Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидната исхрана. Разновидна и балансирана исхрана е услов за добро здравје.

 

СОСТАВ:

Витамини (л-аскорбинска киселина, никотинамид, ДЛ-алфа-токоферол ацетат, ретинол ацетат, холекалциферол, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, фолна киселина, Д-биотин, филокинон, цианокобаламин), минерали ( феро сулфат, цинк сулфат, бакар сулфат, манган сулфат, калиум јодод, натриум селенат, натриум молибдат, хром хлорид(3)), малтодекстрин,екстракт од корен од жен-шен (Panax ginseng), антислепувачки агент: магнезиумови соли на масни киселини, капсула (желатин, модифициран скроб, боја: калциум карбонат. Може да соржи остатоци од житарици кои содржат глутен, соја и млеко.

 

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ – дневна доза ( 1 капсула)

Витамин А 800 mg    100%*
Витамин D 5 mg        100%*
Витамин Е 12mg      100%*
Витамин К 75 mg     100%*
Витамин C 80 mg     100%*
Тиамин (Витамин B1) 1,1 mg     100%*
Рибофлавин (Витамин В2) 1,4 mg      100%*
Ниацин 16 mg      100%*
Пантотенска киселина 6 mg         100%*
Витамин В6 1,4  mg     100%*
Биотин 50 mg        100%*
Фолна киселина 200 mg        100%*
Витамин В12 2,5 mg         100%*
Железо 14 mg          100%*
Цинк 10 mg          100%*
Бакар 1 mg            100%*
Манган 2 mg            100%*
Селен 55 mg           100%*
Хром 40 mg           100%*
Молибден 50 mg           100%*
Јод 150 mg         100%*
Екстракт од корен на Жен Шен 37 mg
Вклучувајки гинсеноизиди 30 mg

 

*% нутритивна референтна вредност

 

ЧУВАЊЕ: на собна температура на суво и темно место  недостапно за деца

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ВИТАЛИТИ Комплекс Капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.