Vitaslim LIGHT – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Vitaslim LIGHT

675.00 ден

Опис

Vitaslim LIGHT  овозможува двојно полесно и брзо намалување на тежината без драстични промени во начинот на живот.

Неговата ефикасност се должи на неговата формула која вклучува само две состојки – PinnoThin™ и CLA. Тие работат во две важни насоки при слабеењето – намалување на внесот на храна и зголемување на согорените калории.Природните состојки делуваат многу по-брзо и во целост, бидејки се во специјална течна форма

Како се пие Vitaslim Light?

1-2 капсули 3 пати дневно еден час пред јадење со поголема количина на вода. За подобар и траен резултат да се зема секојдневно најмалку 3 месеци.

Контраиндикации: Не се познати. Се препорачува бремени и доилки да се консултираат со лекар пред употреба. Не се препорачува кај лица склони кон алергии од рибини производи (капсули од рибин желатин).

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Vitaslim LIGHT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.