Vitamix – Меморија и концентрација – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Vitamix – Меморија и концентрација

230.00 ден

Опис

Гинко Билоба, лецитин, женшен, витамин Е, цинк, селен

 • Придонесува за добра меморија, концентрација и виталност.
 • Поддржува активност на мозокот.
 • Помага на нервниот, циркулаторниот и кардиоваскуларниот систем.
 • Ефикасно во случаи на студени раце и нозе.

 

Дозирање: 1 капсула дневно, после јадење.

Пакување: 30 капсули

Содржина во 1 капсула

 • Екстракт од Гинко билоба 80мг
 • Лецитин 80 мг
 • Екстракт од женшен
 • Панакс 20 мг
 • Витамин Е 5mg α-ТЕ
 • Цинк (цинк глуконат) 5 мг
 • Селен 50μg
 • Гинко Билоба

Овој производ: Ја подобрува циркулацијата на крвта и го зголемува протокот на крв во мозокот. Ја подобрува мозочната активност.  Ја подобрува меморијата, концентрацијата и когнитивните перформанси. Го подобрува расположението. Ги загрева рацете и нозете.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Vitamix – Меморија и концентрација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.