Vitamix Дигестија – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Vitamix Дигестија

230.00 ден

Категорија: Product ID: 3907

Опис

Артичок, панкреатин, ѓумбир, биотин, витамини В1, В2, В3, В6

Ја поддржува нормалната функција на дигестивниот систем.

Придонесува за функцијата на метаболизмот и производството на енергија.

Го поддржува нормалниот тек на метаболизмот на макронутриенти, протеини и гликоген.

Дозирање: 1 капсула дневно, после јадење.

Пакување: 30 капсули

Содржина во 1 капсула

Панкреатин 80 мг Артичок (Cynara Scolymus Leaves L.) 60мг

Екстракт од ѓумбир 40 мг

Витамин В3 (ниацин) 5мг

Витамин Б1 – 1,5 мг

Витамин Б2 – 1,5 мг

Витамин Б6 – 1,5 мг Биотин 200μg

Опис

Артичок, панкреатин, ѓумбир

за подобрување на дигестивниот систем

забрзување на метаболизмот

Биотин

Метаболизам на макронутриенти и производство на енергија

Нервен систем и ментална функција

Витамин Е

Заштита на клетките од оксидативен стрес

Витамини В1, В2, В3, В6

синтеза на цистеин и метаболизам на хомоцистеин, протеини и гликоген

Метаболизам и производство на енергија

Намалување на чувството на замор и замор

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Vitamix Дигестија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.