Vitamix A-Z – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Vitamix A-Z

260.00 ден

Опис

ВИТАМИКС МУЛТИВИТАМИНИ А-З /VITAMIX MULTIVITAMINS A-Z
Со минерали, лутеин и ликопен
Додаток во исхрана /food supplement
30 таблети
1 на ден

Намена : Комплекс од неопходни витамини, минерали и микроелементи за дополнување на режимот на исхрана и осигурување на добро здравје. Со додадени антиоксиданти лутеин и ликопен.

Состојки Во 1 таблета
Калциум (калциум карбонат) 160 mg
Фосфор (дикалциев фосфат) 110 mg
Магнезиум (магнезиум оксид) 57 mg
Витамин Ц (L-акорбинска киселина) 20 mg
Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат) 8 mg a-TE
Ниацин (никотинамид, Витамин Б3) 10 mg NE
Цинк (цинков оксид) 4 mg
Железо (железен фумарат) 2,8 mg
Пантотенска киселина (Витамин Б5) 2 mg
Витамин Б1 (тиамин мономитрат) 1,5 mg
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 1,2 mg
Витамин Б2 (рибофлавин) 1,1 mg
Лутеин 800 mg
Витамин А (ретинил ацетат) 500 mg RE
Ликопен 300 mg
Манган (манган сулфат) 0,300 mg
Бакар (бакар сулфат) 150 mg
Фолна киселина 100 mg
Биотин (D-биотин) 30 mg
Јод (калиум јодит) 25 mg
Хром (хром пиколинат) 25 mg
Витамин К (фитоменадион) 20 mg
Селен (натриум селенит) 10 mg
Витамин Д (холекалциферол) 3mg
Витамин Б12 (цианокобаламин) 2 mg

Помошни материи : микрокристална целулоза, натриум кроскармелоза; антислепувачки агент магнезиум стеарат, талк, хипромелоза; боја титаниум диоксид; глазура поливинил алкохол, полиетиленгликол 4000

Начин на употреба: по 1 таблета дневно, за време или после јадење.
Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да не се пречекорува препорачаната доза!

Чување: на собна температура, на места недостапни за деца.

ТД -22
Произведено од Фортекс Нутрацеутикалс ООД
Софија, ул Прохладен кат, 10
28,5 g
Серија No L
Рок до :

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Vitamix A-Z”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.