Vitamix Селен со Витамин Е – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Vitamix Селен со Витамин Е

230.00 ден

Опис

Селен, со витамин Е.

  • Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Одржува нормална функција на тироидната жлезда.
  • Поддржува нормална сперматогенеза.
  • Помага во одржување на нормалната состојба на косата, ноктите и кожата.
  • Придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Дозирање: 1 таблета дневно

Пакување: 60 таблети

Состојки (во 1 таблета)

Со Витамин Е (Д-алфа токоферил ацетат) 12mg α-TE

  • Селен (натриум селенит) 100μg  

 

  • за поквалитетна коса и нокти
  • сперматогенеза
  • подобра функција на тироидната жлезда
  • заштита на клетките од оксидативен стрес 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Vitamix Селен со Витамин Е”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.