Selenio 1+1 (Акција) – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Selenio 1+1 (Акција)

295.00 ден

Description

СЕЛЕН 100 mg       

                                                           

60 капсули                                                    

Додаток во исхрана                                     

Селенот е есенцијален минерал што се наоѓа во многу мали количества во организмот. Природно се наоѓаат во бразилските ореви, месото од органите, морската храна и никулците од пченица. Во комбинација со Витамин Е, Витамин Ц и бета каротен допринесува за намалување на нивото на лошиот холестерол. Претставува дел од антиоксидантните ензими кои ги штитат клетките од оштетување, нивно стареење и смрт.

 

Состојки  Во 1 капс
Селен 100mg

 

Начин на употреба: 1  капсула дневно со чаша вода.  Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.Многу е важно да се користиразновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се пречекорува препорачаната доза!

 

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Selenio 1+1 (Акција)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *