Selenio 1+1 (Акција) – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Selenio 1+1 (Акција)

310.00 ден

Опис

СЕЛЕН 100 mg       

                                                           

60 капсули                                                    

Додаток во исхрана                                     

Селенот е есенцијален минерал што се наоѓа во многу мали количества во организмот. Природно се наоѓаат во бразилските ореви, месото од органите, морската храна и никулците од пченица. Во комбинација со Витамин Е, Витамин Ц и бета каротен допринесува за намалување на нивото на лошиот холестерол. Претставува дел од антиоксидантните ензими кои ги штитат клетките од оштетување, нивно стареење и смрт.

 

Состојки  Во 1 капс
Селен 100mg

 

Начин на употреба: 1  капсула дневно со чаша вода.  Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.Многу е важно да се користиразновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се пречекорува препорачаната доза!

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Selenio 1+1 (Акција)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.