Pure Skin – крем за хидратација – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Pure Skin – крем за хидратација

895.00 ден

За длабока хидратација во нормална и сува кожа

 

За опоравување по хемиски пилинг или ласерски третман

Богат длабоко навлажнувачки крем за интензивна нега против стареење, дизајниран за нормална и сува кожа. Погоден за употреба по хемиски пилинг или ласерска терапија. Одлично за употреба со Pure Skin тоник.

Содржи комбинација на Д-пантенол, витамини А, Е и уреа, кои обезбедуваат брза репетиелизација и ревитализација на кожата.

 

Погоден за:

 • нормална и сува кожа
 • по хемиски пилинг или ласерска терапија
 • по пилинг со тоник Pure Skin

Дејство

 • Интензивно ја хидрира и ревитализира кожата
 • Омекнува и смирува затегната кожа
 • Грижа против стареење
 • Силно антиоксидантно дејство

Како да се користи

Нанесете го кремот навечер на добро исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.

Користете го кремот онолку пати колку што е потребно за оптимално да ја навлажнете кожата.

Ако нанесете тоник за пилинг Pure Skin  , почекајте 30-40 минути пред да нанесете крем.

Состав:

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg- 30 lanolin, peg- 75 lanolin, panthenol, urea, polyquaternium-37, dimethicone, glycerin, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, tetrasodium edta, phenoxyethanol, sodium hydroxide, titanium dioxide, parfum, hexyl cinnamal, linalool, geraniol

Активни состојки

Panthenol / пантенол – ја стимулира регенерацијата на клетките, има смирувачки и антиинфламаторно дејство

Retinyl palmitate/ витамин А – има хранлив, освежувачки и подмладувачки ефект; стимулира и активира обновување на клетките, ја подобрува колагеногенезата на кожата (производство на колаген)

Vitamin E/ витамин Е – антиоксидантно и антиинфламаторно дејство, ја зголемува заштитната функција на кожата и ја подобрува нејзината еластичност, ја намалува трансепидермалната загуба на влага

Уреа – има нежен навлажнувачки ефект

Глицерин – ја омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, спречувајќи ја да се исуши, ја зголемува заштитната функција

Производот е хипоалергичен, не-комедоген.

Опис

За длабока хидратација на нормална и сува кожа

За опоравување по хемиски пилинг или ласерски третман

Богат длабоко навлажнувачки крем за интензивна нега против стареење, дизајниран за нормална и сува кожа. Погоден за употреба по хемиски пилинг или ласерска терапија. Одлично за употреба со Pure Skin тоник.

Содржи комбинација на Д-пантенол, витамини А, Е и уреа, кои обезбедуваат брза репетиелизација и ревитализација на кожата.

Погоден за:

 • нормална и сува кожа
 • по хемиски пилинг или ласерска терапија
 • по пилинг со тоник Pure Skin

Дејство

 • Интензивно ја хидрира и ревитализира кожата
 • Омекнува и смирува затегната кожа
 • Грижа против стареење
 • Силно антиоксидантно дејство

Како да се користи

Нанесете го кремот навечер на добро исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.

Користете го кремот онолку пати колку што е потребно за оптимално да ја навлажнете кожата.

Ако нанесете тоник за пилинг Pure Skin  , почекајте 30-40 минути пред да нанесете крем.

Состав:

aqua, paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, peg- 30 lanolin, peg- 75 lanolin, panthenol, urea, polyquaternium-37, dimethicone, glycerin, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, tetrasodium edta, phenoxyethanol, sodium hydroxide, titanium dioxide, parfum, hexyl cinnamal, linalool, geraniol

Активни состојки

Panthenol / пантенол – ја стимулира регенерацијата на клетките, има смирувачки и антиинфламаторно дејство

Retinyl palmitate/ витамин А – има хранлив, освежувачки и подмладувачки ефект; стимулира и активира обновување на клетките, ја подобрува колагеногенезата на кожата (производство на колаген)

Vitamin E/ витамин Е – антиоксидантно и антиинфламаторно дејство, ја зголемува заштитната функција на кожата и ја подобрува нејзината еластичност, ја намалува трансепидермалната загуба на влага

Уреа – има нежен навлажнувачки ефект

Глицерин – ја омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, спречувајќи ја да се исуши, ја зголемува заштитната функција

Производот е хипоалергичен, не-комедоген.

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Pure Skin – крем за хидратација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.