MagneD’oro Liquid – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

MagneD’oro Liquid

495.00 ден

Опис

  • нормален метаболизам и производство на енергија
  • враќање на рамнотежата на електролитите
  • нормална синтеза на протеини
  • намалување на чувството на замор и исцрпеност
  • нормална мускулна функција, вкл. во случаи на грчеви во мускулите после вежбање
  • нормално функционирање на нервниот систем
  • одржување на нормална ментална функција
  • нормална бубрежна функција
  • одржување на нормалната состојба на коските и забите
  • оптимално функционирање на имунолошкиот систем

УПОТРЕБА

ПАКУВАЊЕ

20 течни кесички

НАЧИН НА УПОТРЕБА 1 – 2 кесички на ден

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

MAGNE D’Oro Liquid X 20 течни кесички Fortex

Изворот на магнезиум во течноста Magne d’oro е магнезиум цитрат, кој обезбедува оптимална дневна количина на магнезиум за организмот.

Магнезиум цитрат има исклучително висок степен на апсорпција од телото дури и при ниски концентрации на внес. Поцелосно се апсорбира од другите соединенија на магнезиум. Безопасно дури и во случај на предозирање, бидејќи телото самостојно ја регулира својата апсорпција.

Кесичката содржи течност наменета за директна орална администрација.

Течниот Magne d’Oro може да се зема за време на бременост и доење.

Течниот Magne d’Oro не содржи шеќер и е погодна за дијабетес

СОСТАВ:

Состојки во 1 кесичка

Магнезиум (магнезиум цитрат / магнезиум сол на лимонска киселина 815 мг) 125 мг

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “MagneD’oro Liquid”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.