Цинк со витамин А, Ц, Е – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Цинк со витамин А, Ц, Е

230.00 ден

Опис

Витамин Ц, цинк, витамин Е, витамин А.

 • Придонесува за одржување на нормалната состојба на косата, кожата, мукозните мембрани, ноктите, коските.
 • Поддржува нормална плодност и репродукција и концентрација на тестостерон во крвта.
 • Ја одржува нормалната функција на имунолошкиот систем и видот.
 • Ги штити клетките од оксидативен стрес.
 • Помага во намалување на чувството на замор и исцрпеност.

Дозирање:  1 таблета дневно

Опаковка:  60 таблети

Состојки (во 1 таблета)

Витамин Ц (L-аскорбинска киселина) 80mg

Цинк (цинк глуконат) 15mg

Витамин Е (Д-алфа токоферил ацетат) 12mg α-TE

Витамин А (ретинил ацетат) 800 μg RE

Опис

Цинк

 • имунолошки систем и заштита на клетките од оксидативен стрес
 • очи и нормален вид
 • когнитивна функција
 • синтеза на протеини и ДНК
 • метаболизам на макронутриенти, масни киселини и јаглехидрати
 • коски, коса, нокти и кожа
 • плодност и репродукција
 • концентрација на тестостерон во крвта
 • учество во процесот на клеточната делба

Витамин А.

 • очите и видот
 • имунолошки систем
 • метаболизам на железо
 • кожата и мукозните мембрани

Витамин Ц.

 • зголемување на апсорпцијата на железо
 • намалување на чувството на замор и исцрпеност
 • заштита на клетките од оксидативен стрес
 • метаболизам и производство на енергија
 • формирање колаген за коски, непца, кожа и заби
 • крвни садови
 • имунолошки и нервен систем

Витамин Е.

 • заштита на клетките од оксидативен стрес

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Цинк со витамин А, Ц, Е”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.