Цинк Глуконат 1+1 (Акција) – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок

Цинк Глуконат 1+1 (Акција)

310.00 ден

Опис

ЦинкГлуконат  таблетите содржат цинк, кој е суштински минерал кој се наоѓа во речиси секоја клетка и е од витално значење за бројни процеси во телото. Цинкот ја стимулира активноста на неколку ензими и затоа е вклучен во нормалниот раст на клетките и сексуалното созревање, здрав имунитет, варење и одржување на еластични зглобови.

ЦинкГлуконат  таблетите  лесно се апсорбираат и искористуваат од страна на организмот со што се постигнува оптимален ефект.

Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција, како и за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта. Има улога и во нормалната синтеза на протеини, за здрави нокти, коса, кожа и нормален вид.

Состојки  Во 1 капс
ЦИНК 6,6 mg

Начин на употреба: 1  капсула дневно со чаша вода.  Не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.Многу е важно да се користи разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се пречекорува препорачаната доза!

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Цинк Глуконат 1+1 (Акција)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.