УРО 3 – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

УРО 3

435.00 ден

Опис

 • Придонесува за нормална состојба на уринарниот тракт.
 • Го поддржува природниот процес на чистење на уринарниот тракт.
 • Придонесува за природно закрепнување на уринарниот тракт.

ПАКУВАЊЕ

20 капсули

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1-2 капсули дневно, земени со поголема количина на вода.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Иновативна формула за чист уринарен тракт

Три состојки – стандардизирани екстракти

 • Американска брусница
 • Бела бреза
 • Прополис

Тројно дејство

 • штити
 • чисти
 • заздравува

НАМЕНА

 • Придонесува за нормална состојба на уринарниот тракт.
 • Го поддржува природниот процес на чистење на уринарниот тракт.
 • Придонесува за природно закрепнување на уринарниот тракт.

Американска брусница (Vaccinium Macrocarpon) со 60% проантоцијанидини (PAC)

 • помага да се намалат симптомите на инфекциите на уринарниот систем
 • ефективна против E. coli, не дозволувајќи им да се закачуваат на sидовите на уринарниот тракт

Бела бреза (Betula Platyphylla) 5% флавоноиди

 • го поддржува природниот процес на чистење на уринарниот тракт
 • придонесува за зголемено мокрење, што помага да се олесни излачувањето на бактериите во урината

Прополис 10% флавоноиди (Галангин)

 • природниот антисептик штити од последователни компликации во уринарниот тракт
 • делува директно на микроорганизми и го стимулира имунолошкиот систем да се бори против бактериите

СОСТАВ:

Состојки во 1 капсула

Американска брусница (Vaccinium Macrocarpon) 60% проантоцијанидини 60 mg (36mg PAC)

Бела бреза (Betula Platyphylla) 5% флавоноиди 50 mg

Прополис 10% флавоноиди (Галангин) 50 mg

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “УРО 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.