СТАВИЕН – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-16.00 Понеделник - Петок
Купи!

СТАВИЕН

500.00 ден

Опис

Додаток на исхраната
Максимален комфорт во движењето

30 капсули по 500 мг

Намена:
Позитивно делува на функциите на скелетно мускулниот систем. Хијалуронската киселина ги подржува функциите на синовијалните површини во зглобовите, ја помага функцијата на мускулите и тетивите. Присуството на рибиното масло омега 3 масни киселини во комбинација со позитивниот ефект од куркума, ги помагаат природните  функции на скелетниот систем. Ставиен дава максимална слобода во движењето на зглобовите, сила во мускулите, подвижност и цврстина на тетивите и зглобните врски .

Состав на една капсула/препорачана дневна доза од внес на 2 капсули

Рибино масло  ( Fish oil, 18/12 EPA/DHA) 325 мг/ 650мг
Екстракт од корен на куркума 75 мг/ 150 мг (Curcuma longa, Rhiz.extr)
Хијалуронска киселина (Hyaluronic Acid ) 20 мг/ 40 мг
Астасантин 5% (Astaxantine) 10 мг/ 20 мг
Помошни материи: глицерол моностеарат (Е471),соја лецитин, боја , железо
оксид (Е172), титаниум диоксид (Е171)

Несакани ефекти: Не се познати.

Начина на употреба: Препорачана дневна доза- 2 пати по 1 капсула дневно.
Производот не се користи како замена за разновидна исхрана.
Да не се зголемува препорачаната дневна доза.

Чување: На собна температура (15-25 С), на суво и темно место. Да се чува на
место недостапно за деца.

Произведено од Капсугел- Франција за ВИТА ХЕРБ ИНТ ЕООД Бугарија ,
Софија; ж.к. Гео Милев бл. 107 влез А
Увозник Киберг ДООЕЛ
тел 043-223-520

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “СТАВИЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.