СЕДАТОН – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

СЕДАТОН

275.00 ден

Опис

 

  • Придонесува за смирен нервен систем при нервна напнатост, вознемиреност, раздразливост.
  • Придонесува за нормална ментална функција.
  • Има благотворно влијание врз кардиоваскуларниот систем.

УПОТРЕБА

ПАКУВАЊЕ

20 капсули

НАЧИН НА УПОТРЕБА

За возрасни и деца над 12 години – од 1 до 2 капсули дневно. Во случај на силна нервна напнатост и иритација – 1 капсула наутро (или напладне) и 1 капсула навечер. За проблеми со спиењето – 1-2 капсули навечер пред спиење. За одржување на нормален нервен систем и стабилна ментална функција – 1 капсула дневно. Не ја надминувајте препорачаната доза од 2 капсули дневно. Се препорачува да се консултирате со лекар за време на бременост и лактација и кога земате други производи за смирување. Не влијае врз способноста за возење и управување со машини. Не создава зависност.

 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Капсули SEDATON X 20

  • Придонесува за смирен нервен систем при нервна напнатост, вознемиреност, раздразливост.
  • Придонесува за нормална ментална функција.
  • Има корисен ефект врз кардиоваскуларниот систем.

SEDATON е иновативна комбинација со смирувачки (седативен) ефект, кој содржи екстракти од валеријана, мелиса и хмељ, со додаден магнезиум и витамин Б6.

Валеријана (Valeriana Officialis), екстракт од мелиса (Mellissa officinalis), екстракт од хмељ (Humulus lupulus L.)

Екстракти од билки валеријана, маточина и хмељ има смирувачки ефект врз возбудена состојба на нервниот систем. Тие помагаат да се намали анксиозноста, грижата и стресот. Тие придонесуваат за мирен нервен систем, што доведува до подобар и подолг сон. Тие ја поддржуваат активноста на кардиоваскуларниот систем.

Магнезиум и витамин Б6

Магнезиум и витамин Б6 помагат да се намали чувството на замор и исцрпеност. Придонесуваат за одржување на нормалната ментална функција. Придонесуваат за стабилноста и нормалното функционирање на нервниот систем. Тие ги поддржуваат електролитниот баланс, нормален метаболизам и производство на енергија.

 

СОСТАВ:

Состојки во 1 капсула

Екстракт од мелиса (Mellissa officinalis) 90 mg

Морски магнезиум (магнезиум оксид) 80 мг

Екстракт од валеријана (Valeriana Officialis) 75 mg

Екстракт од хмељ (Humulus lupulus L.) 60 mg

Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3 mg

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “СЕДАТОН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.