ПИКОСИТОЛ – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

ПИКОСИТОЛ

660.00 ден

Опис

  • Придонесува за нормална функција на јајниците.
  • Ја поддржува редовноста на менструалниот циклус и процесот на овулација.
  • Одржува хормонална рамнотежа.

УПОТРЕБА

ПАКУВАЊЕ

30 кесички

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1 кесичка дневно, растворена во околу 250 мл вода.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Пикозитол

Мио-инозитол

Мио-инозитолот придонесува за стимулација на функцијата на јајниците и квалитетот на јајце клатката. Ја одржува нормалната хормонална рамнотежа. Природно ја поддржува редовноста на менструалниот циклус и процесот на овулација

Л-аргинин

Л-аргининот е аминокиселина потребна за хормонална рамнотежа. Помага во зголемување на дебелината на ендометриумот. Помага во зголемување на протокот на крв во гениталиите, зголемување на либидото и постигнување на  оргазам.

Фолна киселина

Фолната киселина придонесува за нормален раст на ткивото, синтеза на аминокиселини и метаболизам на хомоцистеин. Учествува во процесот на клеточната делба. Поддржува нормална ментална функција и имунолошки систем. Помага во намалување на чувството на замор и исцрпеност.

Витамин D

Витаминот D е вклучен во процесот на делба на клетките. Помага во одржување на нормална концентрација на калциум во крвта. Ја одржува нормалната функција на имунолошкиот систем.

СОСТАВ :

Состојки во 1 кесичка

Мио-инозитол 2000 mg

Л-аргинин 100 mg

Фолна киселина 400 µg

Витамин Д (холекалциферол) 10 µg

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ПИКОСИТОЛ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.