Омега 3 со Витамин Е – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Омега 3 со Витамин Е

445.00 ден

Опис

 OMEGA 3 FORTEKS (со витамин Е) 

Додаток на исхраната

90 капсули по 1000мг.

Состав на една капсула:

1000 мг рибино масло од лосос содржи 18% EPA и 12% DHA есенцијални незаситени масни киселини, 10 мг витамин Е ( DL alpha tocopheryl acetate).

Помошни материи: 249 мг желатин, 96мг глицерол (E422), 17 мг прочистена вода.

Тежина на една капсула: 1372 мг;

масти:1000 mg;

протеини – 240 мг;

Енергетска вредност – 10,4Kcal= 42,8 KJ  

Состав на три капсули (препорачана дневна доза)

3000 мг рибино масло од лосос содржи 18% EPA и 12% DHA есенцијални незаситени масни киселини, 30 мг витамин  ( DL alpha tocopheryl acetate).

Поволно делува на функциите на крвните садови, дигестивниот и нервниот систем. Ја надополнува исхраната додавајќи есенцијални незаситени масни киселини.

Производот не се користи како замена за разновидна исхрана. 

Несакани ефекти : не се познати.

Начин на употреба; 3 капсули дневн по јадење. Да не се зголемува препорачаната дневна доза. 

Чување: На собна температура (15-25 степени целзиусови), на суво и темно место. Да се чува на место недостапно за деца. 

Производител: Forteks  

Увозник Kiberg DOOEL 

тел 043-223-520

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Омега 3 со Витамин Е”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.