ЕЛАКСА КАПСУЛИ – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

ЕЛАКСА КАПСУЛИ

360.00 ден

Опис

ЕЛАКСА КАПСУЛИ

  • Има благ лаксативен ефект и помага при перисталтиката на дебелото црево.
  • Поддржува метаболизам и дигестивни процеси.
  • Придонесува за нормална цревна содржина и гастроинтестинален комфор. Не создава зависност.

ПАКУВАЊЕ

20 капсули

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1-2 капсули на ден, по можност навечер, после јадење. Не создава зависност.

Општи информации

Елакса е производ со тројна акција:

  • Има благ лаксативен ефект и помага при перисталтиката на дебелото црево.
  • Поддржува метаболизам и дигестивни процеси.
  • Придонесува за нормална цревнасодржина и гастроинтестинален комфор. Не создава зависност.

Кора од крушина

Кората од крушина има благ лаксативен ефект на чистење.Ја стимулира перисталтиката на дебелото црево без да ја иритира слузницата на тенкото црево.

Помага во зголемување на гастричната секреција и тонизирање на мускулите на органите за варење.

Алое

Растението алое содржи природни влакна кои помагаат при варење и ја подобруваат цревната перисталтика при запек.

Артичок

Артичокот придонесува за добро варење. Ја поддржува функцијата на гастроинтестиналниот тракт. Артичокот е богат извор на цинарин – супстанца која го стимулира излачувањето на отпадните материи од црниот дроб и го забрзува извлекувањето на вишокот течности и соли. Го стимулира црниот дроб да лачи жолчка, што е особено важно за дигестивниот процес и метаболизмот на мастите. Ефикасно го стимулира лачењето на гастричните жлезди, како резултат на што го стимулира варењето на храната.

Лактобацилус ацидофилус

Лактобацилус ацидофилус (Lactobacillus acidophilus) е еден од најпопуларните и најефикасните видови на пробиотици.

Придонесува за нормалната цревна средина и гастроинтестинален комфорт.Го поддржува метаболизмот, одржување на природната гастроинтестинална флора и распаѓање на супстанциите во гастроинтестиналниот тракт. Ја подобрува перисталтиката.

Елакса е иновативна комбинација на природни состојки, со додаден пробиотик за комфорт на гастроинтестиналниот тракт.

Елакса е производ со тројна акција:

  1. Има благ лаксативен ефект и помага при перисталтиката на дебелото црево.
  2. Поддржува метаболизам и дигестивни процеси.
  3. Придонесува за нормална цревнасредина и гастроинтестинален комфорт. Не создава зависност.

Како да го користите:

1-2 капсули на ден, по можност навечер, после јадење.

Состојки во 1 капсула

Екстракт од кора од крушина (Rhamnus frangula) 250 мг

Екстракт од алое вера (Aloe Vera) 60 мг

Екстракт од артишок (Cynara scolymus) 50 mg

Lactobacillus acidophilus 900 милиони cfu *

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ЕЛАКСА КАПСУЛИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.