Девитон – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Девитон

295.00 ден

Опис

☑ Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

☑ Поддржува нормални коски, мускули и заби.

☑ Поддржува нормална концентрација на калциум во крвта

☑ Поддржува апсорпција на калциум и фосфор

☑ Учествува во процесот на клеточната делба

УПОТРЕБА

 ПАКУВАЊЕ

100 таблети

НАЧИН НА УПОТРЕБА

  • 1 таблета дневно или според совет од лекар

 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Таблети DEVITON

Холекалциферол / 400 IU

Состојки во 1 табела. *% ПДД

Витамин Д (холекалциферол) 10 μg (400 IU) 200

исполнувач микрокристална целулоза, натриум кроскармелоза, лактоза и пченичен скроб, анти-колачи агенси магнезиум стеарат и силициум диоксид

*% ПДД – препорачаната дневна доза

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Девитон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.