ВИТАМИН C 500 течен – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

ВИТАМИН C 500 течен

375.00 ден

Опис

Практична примена

Максимална апсорпција

УПОТРЕБА

ПАКУВАЊЕ

12 течни кесички x 10 ml

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1 кесичка на ден. Кесичката содржи течност со пријатен вкус што може да се внесе директно во устата. Погоден за употреба за време на бременост и доење. Погоден за дијабетичари.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

  • Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Ги штити клетките од оксидативен стрес.
  • Придонесува за нормален тек на метаболизмот.
  • Ги поддржува нервниот систем и менталната функција.
  • Ја зголемува апсорпцијата на железо.
  • Поддржува формирање на колаген за нормална функција на крвните садови, коските, непцата и забите.

СОСТАВ:

Витамин Ц (L-аскорбинска киселина) 500 mg

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ВИТАМИН C 500 течен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.