ВИТАМИН C 200 течен – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

ВИТАМИН C 200 течен

305.00 ден

Опис

Практична примена

Максимална апсорпција

Погоден за деца

УПОТРЕБА

ПАКУВАЊЕ

12 течни кесички x 4 ml

НАЧИН НА УПОТРЕБА

За деца над 15 година и возрасни – од 1 до 2 кесички на ден.

Кесичката содржи течност со пријатен вкус што може да се внесе директно во устата или да се раствори во друга течност.

Погоден за употреба за време на бременост и доење.

Погоден за дијабетичари.

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

  • Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Ги штити клетките од оксидативен стрес.
  • Придонесува за нормален тек на метаболизмот.
  • Ги поддржува нервниот систем и менталната функција.
  • Ја зголемува апсорпцијата на железо.
  • Поддржува формирање на колаген за нормална функција на крвните садови, коските, непцата и забите.

СОСТАВ:

Витамин Ц (L-аскорбинска киселина) 200 mg

 

 

 

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “ВИТАМИН C 200 течен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is registered on wpml.org as a development site.