Витамин Ц + ЦИНК + СЕЛЕНИУМ + Д3 ДЕПО – Киберг
Close
Лазо Осмаков број 9
Работно време: 8.00-18.00 Понеделник - Петок

Витамин Ц + ЦИНК + СЕЛЕНИУМ + Д3 ДЕПО

305.00 ден

Опис

Витамин Ц + ЦИНК + СЕЛЕНИУМ + Д3 ДЕПО

  • Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Ги штити клетките од оксидативен стрес.
  • Го намалува чувството на замор и исцрпеност.
  • Под ментален и физички стрес.
  • Придонесува за нормална когнитивна функција.

Дозирање: 1 таблета 1-2 пати на ден. Не џвакајте ја таблетата. Не ја надминувајте препорачаната доза! Тоа не е замена за разновидна исхрана. Погоден за употреба за време на бременост и доење.

Опаковка : 30 таблети

 

Состав Во 1 таблета
Витамин Ц

 

   300  mg
Цинк     5 mg
Селен    50 mg
Витамин D     5 mg

 

Коментари

Се уште нема коментари.

Бидете прв кој што ќе даде оценка “Витамин Ц + ЦИНК + СЕЛЕНИУМ + Д3 ДЕПО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.